تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۵
۰
plusresetminus
معاون مالی و اقتصادی شهردار کرمان خبر داد:

20 درصد تخفیف عوارض خودرو برای مالکان خوش‌حساب

معاون مالی و اقتصادی شهردار کرمان، از تخفیف 20 درصدی عوارض خودرو برای مالکان خودرو خبر داد.
20 درصد تخفیف عوارض خودرو برای مالکان خوش‌حساب
به گزارش خبرنگار راه آرمان،  رامین امیرمداح گفت: به استناد تبصره 6 ماده 29 قانون مالیات بر ارزش افزوده، عوارض سالانه کلیه وسایل نقلیه سبک و سنگین آن دسته از مالکان خودرو که عوارض خودرو خود را حداکثر تا پایان همان سال پرداخت کنند، شامل 20 درصد تخفیف خواهد شد.

وی افزود: این تخفیف فقط شامل افراد خوش‌حساب خواهد شد و در صورت عدم پرداخت به‌موقع عوارض و پس از موعد مقرر، مشمول جرایم غیرقابل بخشودگی معادل10 درصد عوارض سالانه و در صورت تأخیر بیش از یک ماه، علاوه بر جریمه مذکور، مشمول جریمه‌ای به میزان دو درصد عوارض سالانه به ازای هر ماه نسبت به مدت تأخیر می‌شوند.

معاون مالی و اقتصادی شهردار کرمان، با اشاره به اینکه عوارض خودرو ازجمله عوارض ملی و در تمام نقاط کشور یکسان است، گفت: تمام شهرداری‌های کوچک و بزرگ ملزم به رعایت این قانون هستند و صدور فیش با مبالغ کمتر از مصوبات قانونی، تخلف محسوب می‌شود.

 وی تصریح کرد: شهروندان باید توجه داشته باشند در صورت صدور فیش با مبالغ کمتر، مبلغ مابه‌التفاوت فیش در بدهی خودرو باقی می‌ماند و مشمول جریمه نیز خواهد شد.

معاون مالی و اقتصادی شهردار کرمان، از شهروندان خواست عوارض خود را در موعد مقرر و در شهرداری‌های متصل به سامانه ملی، پرداخت کنند تا برگ تسویه حساب کامل برای آن‌ها صادر شود.

امیرمداح افزود: شهرداری کرمان در این خصوص آماده ارایه خدمات کامل به شهروندان است.

انتهای پیام/ط
کرنا https://armanekerman.ir/vdcf0xdyyw6dmya.igiw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین